Haber

Muharrem İnce’den CHP’ye hakaret: Böylesin…

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Mersin’in Tarsus ilçesinde yeniden aday gösterilemediği için CHP’den istifa eden Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında CHP’yi eleştiren İnce, geçen yılki genel seçimlerle ilgili şunları söyledi: “Dikkatli bakın kim kaybetti. Televizyonda anketörler çıkıyordu, ‘yüzde 62.3 Kemal Kılıçdaroğlu’ mu dediler? ‘Muharrem İnce çekil kenara’ dediler. ‘ ‘Cumhuriyetin son seçimi.’ ‘Batıyoruz, ölüyoruz, defol Muharrem İnce’. Anketörler millete yalan söyledi. Gazeteciler televizyondan çıkıp milletin gözünün içine bakarak yalan söyledi. Sanatçılar bize hakaret etti. Salon siyasetçileri kaybetti. ‘Yapmayın, yapmayın, 7 başkan yardımcısı olmaz’ dedik. ‘Bakın ben hiçbir şey istemiyorum, atın bunları Ali’yi. Babacan ve Davutoğlu bir kenara.’ ‘Ben hiçbir şey istemiyorum, yanınıza geleceğim, duracağım, bakanlık da istemiyorum, Meral Hanım başkan yardımcısı olsun, yardımcı olsun’ dedim. “dedi.

‘DOLAR 100 LİRA OLSA YİNE SİZE OY VERMEZDİ’

İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Doğru, pota hükümeti yok eder. Ama güvenlik potayı yok eder. Eğer FETÖ ve PKK ile bu kadar zayıf bir ilişkiniz varsa, dolar da olsa bu millet size bir daha oy vermez. 100 lira FETÖ’yle aranıza mesafe koyamazsanız “PKK’ya yer vermezseniz dolar 100 lira da olsa millet size oy vermez.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu