Haber

MiG-23 uçağı hava gösterisi sırasında düştü

ABD’de düzenlenen 2023 Thunder Over Michigan hava gösterisi sırasında MiG-23 tipi savaş uçağı arıza sonrası yere çakıldı. Korkunç kazada uçaktaki iki pilot atlayarak kurtuldu.

Korkunç video görüntüleri, yanan uçaktan atlayan ve Ypsilanti’deki bir apartmanın dışına dalan pilotları gösteriyor.

Federal Havacılık İdaresi, Pazar günkü gösteride iki kişinin MiG-23’ten paraşütle atladığını ve Belleville Gölü’ne indiğini doğruladı. Yetkililer, pilotların sudan çıkarıldığını ve güzel olduklarını belirtti.

Görgü tanığı olduğu söylenen bir Twitter kullanıcısı, uçağın düşmeden önce geri tepme yaşadığını ancak kazanın nedeninin şu anda doğrulanmadığını yazdı.

Sosyal medyada dolaşan bir diğer görüntü ise uçağın dumanlar içinde patlamasının ardından pilotların uçaktan atladığı anı gösteriyor ve gerçekler burundan aşağı inmeye başladı.

Kazada yaralananların haberi şu anda açıklanmadı. Etkinliğe katılanlardan sakin bir şekilde havalimanını terk etmeleri ve araçlarına dönmeleri istendi.

Federal Havacılık İdaresi ve Ulusal Ulaştırma Güvenliği Konseyi kazayı soruşturacak. Thunder Over Michigan, Yankee Hava Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı yıllık bir etkinliktir ve iki günlük etkileyici havacılık mühendisliği gösterilerini temsil eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu