Haber

CNN’e konuşan Oğan: “Desteklediğimiz Parti Kazanacak”

CET Alliance’ın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, CNN International’a yaptığı açıklamada, ikinci turda kimi destekleyeceği konusunda istişarelerin sürdüğünü belirtti. Ogan, Biz bu kararı aldığımızda o tarafı biz kazanacağız. Erdoğan olabilir, Kılıçdaroğlu olabilir” dedi.

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan hiçbiri salt çoğunluğu elde edemediği için seçim ikinci tipe bırakıldı. Birinci tür seçimde oyların yüzde 5,2’sini alan CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, ikinci tur için kritik bir konuma geldi.

Ogan’ın ikinci cin adaylarından hangisini destekleyeceği ise büyük merak konusu. CNN International’a konuşan Oğan, şartlarının terörle mücadele ve sığınmacıların geri dönüşü olduğunu vurguladı.

“Kürt karşıtı değilim, terör karşıtıyım” ?

Oğan, ‘Kürt karşıtı değilim, terör karşıtıyım’ söz konusu. Sığınmacılara yönelik sert politikalarının sorulması üzerine Oğan, “Amerikan polisinin kaçak göçmenlere yaptığının aynısını biz de yapacağız” diyerek, Anayasa’nın ilk 4 maddesinin kurallarının ortasında değiştirilmediğini sözlerine ekledi.

İkinci tip cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayı destekleyeceği sorulduğunda Oğan, şöyle konuştu: “İstişarelerimiz bir iki gün daha devam edecek. Görüştükten sonra karar vereceğiz. Ve bu kararı aldığımızda o tarafı kazanacağız. Erdoğan olabilir, Kılıçdaroğlu olabilir. Şu anda net bir kararımız yok.”cevabı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu