Haber

Bağlar Belediyesi Marketlerdeki Denetimleri Artırıyor

Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren zincir marketler ve büyük ölçekli marketler üzerindeki denetimleri artırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son günlerde artan şikayetler üzerine merkez Bağlar ilçesi Hatboyu Caddesi’nde bulunan zincir ve büyük marketler için fiyat ve etiket denetimi ile yemek kontrolleri gerçekleştirdi.

Kasaları ve departmanları inceleyen ekipler, ihmal tespit edilen alanlar hakkında tutanak tuttu ve yasal süreç başlattı.

Son kullanma tarihi geçtiği belirlenen eserlere el koyan ekipler, temizlik ve hijyen başta olmak üzere birçok konuda işletmecileri uyardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlardan gelen tüm talep ve şikayetlerin değerlendirildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Marketlerde fiyat ve etiket kontrolü yapıyoruz. Aynı zamanda son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin denetimini yapıyoruz. Amacımız vatandaşımızın hakkını korumak. Bunu yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. ekiplerimiz ilçe genelinde sıkı sıkıya sahada olmaya devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu