Yaşam

Ünlü isimlerden Yağmur Tanrısevsin ve Şahika Encümen’den triatlon sporuna destek

Dünyanın tek kıtalararası triatlonu olan Oral-B Challenge İstanbul, yüzlerce triatletin mücadelesine sahne oldu. 3 Eylül Pazar günü İstanbul’un Beykoz ilçesinde gerçekleştirilen İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’na Türkiye’den ve dünyadan triatletler katıldı.

Ünlü oyuncu Yağmur Tanrısevsin ile Türk serbest dalgıç ve su altı hokeyi oyuncusu Şahika Ercümen, Boğaz’da teknede; Oral-B Boğaziçi Triatlon yarışının yüzme etabının startı için düdük çaldılar. Güzel oyuncu ve güzel sporcu, bunun büyük dayanıklılık gerektiren triatlon sponsorunun daha fazla tanınmasına takviye olduğunu belirterek, yarışı kazananları tebrik etti.

Dünyanın en önemli triatlon yarışmalarından biri olan Oral-B Challenge İstanbul, bu yıl üçüncü kez Beykoz ilçesinde düzenlendi. Ağız sağlığı ürünlerinin global markası ve dünyada diş hekimlerinin 1 numaralı tavsiyesi Sözlü b Triatlon sporunda son yıllarda sponsorluğunda büyük atılımlar yapan Türkiye, bu yıl da bu branşta değerli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışması olan İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nun üçüncüsü yüzlerce sporcunun yoğun çabasına sahne oldu. .

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonuna katılan yetenekli oyuncu Yağmur TanrısevsinKonuyla ilgili olarak “Y Triatlon üç branştan oluşur: yürüyüş, koşma ve bisiklete binme; Güç ve dayanıklılık gerektiren bir spordur. Öncelikle sporcularımızın her birini tebrik ediyorum. Kazanmanın yanı sıra bu sporu yapabilmek bile büyük bir başarıdır. Buna triatlon müsabakalarına yüzme etabıyla başlayarak yakından şahit oldum. “Aktif bir yaşam sürmeye çalışıyorum ama bu yarış aynı zamanda spor yapma konusunda da bana ilham verdi.” söz konusu.

Serbest dalışta Türkiye rekorunu elinde tutuyor Şahika Ercümenhalbuki ” Bildiğiniz gibi bir üçleme olan bu spor diğer üç branşın (yüzme, koşma ve bisiklet) birleştirilmesiyle yapılıyor. Kolunuzda diğer tüm sporlardan daha fazla güç ve dayanıklılık gerektiren bir spordur. Oral-B sponsorluğunda son yıllarda triatlon sporunda büyük atılımlar yapan Türkiye, bu branşta üçüncü kez önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu başarılı organizasyonun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Böylece sabahın erken saatlerinde triatlon yarışına yüzme etabıyla başladım. “Triatlon ile vücut hem dayanıklılık hem de güç kazanıyor, her yıl düzenlenen bu yarışmanın triatlonun daha fazla kişiye ulaşması için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

selcuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu