Haber

Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı Muhammed Yakut, İspanya’da tutuklandı

Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı Muhammed Yakut, İspanya’nın kuzeyinde polis tarafından yakalandı.

İspanyol polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “birden fazla kişinin birlikte yağmalama” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma” suçlarından soruşturması tamamlanan Yakut’a kırmızı ceza verildi. Dün İspanya’nın kuzeyindeki Santander şehrinde bir duyuru yayınlandı. kontrolde kaldı.

Yakut’un Türkiye’nin iade talebi nedeniyle tutuklandığına ilişkin bilginin bu sabah Madrid Büyükelçiliği’ne iletildiği ve hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Kişi şu anda Santander’de gözaltında tutuluyor.

Türkiye’de Adalet ve Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen bilgilerin İspanya’daki ulusal mahkemeye ulaşması ve mahkeme kararının ardından suçluların iadesi gerçekleşebilecek.

Dönem

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yakut hakkında sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle “birden fazla kişinin birlikte yağmalama” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma” suçlarından soruşturma başlattı.

Yakut hakkında 25 Mayıs’ta kırmızı bülten yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu