Haber

Turgutlu’nun yeni Cuma Pazarı kapılarını açtı

Turgutlu Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla kente kazandırdığı yeni ve modern Cuma Pazarı faaliyete geçti.

ANKA’nın haberine göre; Turgutlu Belediyesi tarafından 55 milyon TL’nin üzerinde yatırımla tamamlanan ve geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla açılışı yapılan Cuma Pazarı kapılarını açtı. Cuma Pazarında; 130 araçlık kapalı otopark, 50 araçlık açık otopark, 19 kapalı dükkan, 183 tezgah, 1 büfe ve 1 polis karakolu bulunmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Çetin Akın, açılışının ilk gününde Cuma Pazarı’nı ziyaret etti.

‘EGE BÖLGESİNİN EN GÜZEL PAZAR YERİNE SAHİBİZ’

Cuma Pazarı’nın Turgutlu için büyük bir proje olduğunu belirten esnaf ve vatandaşlar, yıllardır bu günü beklediklerini ve Önder Çetin sayesinde Ege Bölgesi’nin en keyifli pazar yerine sahip olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Akın, Önder Akın ve grubuna teşekkür etti.

Cuma Pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, şunları söyledi:

“Cuma Pazarı Turgutlu’nun kanayan yarasıydı. Buradaki esnafımız ve vatandaşlarımız yazın sıcakta, kışın ise yağmur ve çamurda alışveriş yapmaktan gerçekten yoruldu. Turgutlu’muza da yakışmadı. Biliyorsunuz burası bizim için çok zor bir alandı, çöplük olarak kullanılan bir yerdi. Seçimden önce söz verdik. Esnafımıza, insanımıza çok güzel bir pazar yeri yaratacağımızın sözünü verdik. Bunu bir adım daha ileri götürdük. Herkesin dediği gibi 130 araçlık yer altı otoparkı, 50 araçlık açık otoparkı ve toplam 180 araçlık otoparkıyla bölgenin en keyifli pazar yerini kurmanın haklı gururu ve mutluluğuyla sizlere geldim. Biz hoşluğu seven insanlarız. Yaptığımız işin keyifli, yeterli, kaliteli ve hızlı olması gerekiyor. Teknik ekibim, belediye başkan yardımcılarım, meclis üyelerim, temizlik personelim ve tüm çalışanlarımız bu projeye katkı sağladı. Oda başkanlarımız ve muhtarlarımızın katkıları oldu. Bize gerçekten yol açtılar. Sonuç olarak böyle güzel bir eseri Turgutlu’ya kazandırdık. Yüklenici firma firmamıza hiçbir sorun yaşatmadı ve 8 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’nin en hızlı tamamlanan projesini tamamladık. Cuma Pazarımız hayırlı ve uğurlu olsun. “Allah bize bol müşteri versin.”

‘BANA OY VEREN HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN YÜZÜNÜ İTMEDİM’

Belediye Başkanı Çetin Akın da 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin mesajlarını şu sözlerle paylaştı:

“Önümüzdeki dönemde de kararlılığımız ve kararlılığımızla 5 yıl daha Turgutlu’da görev yapmanızı bekliyorum. Bir beş yıl daha istiyorum. Bu beş yılın sonunda Turgutlu’nun hak ettiği ve ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri bizim aracılığımızla alacağını göreceksiniz. Bana oy veren hiçbir vatandaşımıza boyun eğdirmedim. Onun gururuyla karşınızdayım. Hepinizden bir şey daha istiyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ferdi Zeyrek, dürüst, onurlu ve şeffaf bir belediye olacak bir kardeşimizdir. El ele destek verin, Manisa Büyükşehir Ferdi Zeyrek’e, Turgutlu Çetin Akın ve meclisine oy istiyorum. Daha iyi hizmet verebilmek için tüm Turgutlu halkından oy istiyorum. Yaptığımız çalışmaları gördünüz. Cumartesi Pazarı için söz istediniz; Artık tapu elimizde, söz veriyorum yapacağız. Bundan sonra daha çok çalışıp, bana destek olan kimseyi rezil etmeden Turgutlu’ya hizmet etmek istiyorum. Bu hizmetleri yaparken henüz tüyleri çıkmamış bir yetimin hakkını kimseye ödetmedim, vermeyeceğim.”

Manavlar ve Sebzeciler Odası Başkanı Necati Gürkıvrak, “Yazın sıcaktan, kışın soğuktan muzdarip olduğumuz, yağmur yağdığında açamadığımız, rüzgâr çıkınca şemsiyelerin uçup gittiği bir yerdi. ve insanlar pazara gelemedi. “Bizi böyle bir çileden kurtaran ve bu bölgenin en güzel pazar yerini yapan başta Başkanımız Çetin Akın olmak üzere emeği geçen herkese tüm pazarlamacılarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Cuma Pazarı ziyaretine Lider Çetin Akın’ın eşi ve kızı, Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Başkanı ve yönetim kurulu, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, oda başkanları, muhtarlar, proje müteahhitleri katıldı. katıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu