Haber

Süper Lig’deki maçların erteleme süresi uzatıldı, takım sayısı 17’ye düşecek

Türkiye Futbol Federasyonu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından ligleri bir hafta erteledi. TFF ve Kulüpler Birliği kararı görüşmek üzere yeniden bir araya geldi. TFF Başkanı Büyükekşi, maçların 3-4 Mart tarihlerinde oynanacağını duyurdu.

“3-4 MART’TA BAŞLAMA KARARI ALDIK”

TFF Lideri Büyükekşi, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi“Bu hafta oynanacak maçlarımızı önümüzdeki haftaya erteledik. Acımız büyük. O yüzden bugün prestijli maçlarımıza 3-4 Mart tarihlerinde başlama kararı aldık.”

“17 KİŞİYLE DEVAM ETMEYİ PLANLIYORUZ”

Depremde ağır kayıplar veren Hatayspor ve Gaziantep FK’nın durumu nedeniyle ligin 17 takımla oynanabileceğini belirten Büyükekşi, “Hatayspor kulübü bugün bir yazı gönderdi. Gaziantep FK da ligden çekilmek isterse bu iki kulübün hakları 17 takımda kalıyor, devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

“GELECEK YIL 20 TAKIM”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hatayspor ve Gaziantep FK’nın ligde devam etmemesi durumunda formda değişikliğe gidileceğini belirterek, “Önümüzdeki yıl 18 grupla devam edecek. Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekilirse Büyük Lig biter. seneye 20 grupla devam”

Detaylar geliyor…

horasan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu