Haber

Sivas’ta balon turizmi başlıyor

Sivas’ta balon turizmi başlıyor

Sivas’ın Hafik ilçesi semalarında görülen ve vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanan sıcak hava balonunun test amaçlı uçtuğu ortaya çıktı.

SİVAS – Sivas’ın Hafik ilçesi semalarında görülen ve vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanan sıcak hava balonunun test amaçlı uçtuğu ortaya çıktı.

Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2020 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, korunması gereken hassas alan olarak belirlenen ve birçok kuşa ev sahipliği yapan Hafik Gölü’nde sıcak hava cismi testi gerçekleştirildi. Turizmi geliştirmeyi hedefliyoruz. Kent merkezine 36 kilometre uzaklıktaki Hafik Gölü’nden havalanan ve 35 dakika havada kalan sıcak hava balonu, yaklaşık 1.100 metre yüksekliğe yükselerek bölgenin eşsiz güzelliğini ortaya çıkardı.

“Uçuşlarımız devam edecek”

Sivas Kültür A.Ş.’nin düzenlediği sıcak hava balonu testine katılan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek. Sivas Valiliği himayelerinde, Sivas’ın turizm zenginliklerine bir yenisini daha eklemek için çalışma başlattıklarını söyledi. Testin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Vali Şimşek, “Şu anda Hafik Gölü civarındayız. Bugün ilimizin eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Hafik Gölü’nde sıcak hava balonu uçuş testi gerçekleştirdik. Gittik. Yaklaşık 1.100 metreye kadar çıkıp bu güzel gölü havadan izledik. Etrafındaki güzellikleri bir kez daha görün.” Gördük. Sorunsuz bir uçuştu, güvenli bir uçuştu. Buradan buranın balon turizmi için son derece uygun olduğunu anlıyoruz. İnşallah buranın tanıtımına katkı sağlayacağız. Uçuşlarımız devam edecek ve inşallah balon turizmi açısından burası yeni bir destinasyon olacak. Bu sayede ilimizin turizm zenginliğine katkıda bulunacağız. Bir yenisini daha ekliyoruz dedi.

Çok yakında vatandaşların kullanımına sunulacak balon çeşitleriyle bölgedeki doğal güzellikler ve jeolojik yapılar kuşbakışı izlenebilecek ve doğa tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu