Teknoloji

Normal bir insan farklı Rubik küpü 30 saniyede buluyor, siz kaç saniyede bulabileceksiniz?

Rubik küp, çok uzun yıllardır zeka oyunları alanında rakipsiz bir oyuncak olarak, yüzlerce milyon kişinin elinden geldi geçti.

Ama şimdi online oyun uzmanları, Rubik küpü farklı bir oyunla gündeme taşıdı. İnternette büyük ilgi gören yeni bulmacada, ortalama bir insan zekası, ancak 30 saniyede farklı görünen rubik küpü bulabiliyor. Eğer siz de görseli inceleyip 30 saniyenin altında diğerlerinden farklı küpü bulabilirseniz, aklınız ortalamanın üzerinde bir hızla çalışıyor demektir.

Eğer çözemezsiniz, bulmacanın cevabı haberin devamında…

Rubik küp, 1974 yılında Macar tasarım öğretmeni Erno Rubik tarafından icat edildi ve ilk olarak ona Sihirli Küp adı verildi. Daha sonra 1980 yılında oyuncak yeniden adlandırıldı ve Rubik Küp ismi verildi. Oyun kısa bir süre sonra dünya çapında raflarda yerini aldı ve iki yıl içinde yüz milyon satarak tarihteki en popüler bulmaca haline geldi.

Büyük küp, 27 minik küçük küpten oluşur ve bu küçük küplerden her biri altı renkten birini taşır. Oyuncu ise tüm yüzeyleri tek renk yapmak için çalışır. Ancak bu kolay bir iş değil. Yine de bulmacayı çözmede dünya rekoru 3,13 saniye… Ama ortalama bir oyuncu, onlarca dakika uğraşsa da bulmacayı çözemeyebilir.

Görseldeki farklı Rubik küpü bulmak ise, asıl Rubik küp bulmacasını çözemeye oranla çok daha kolay bir problem denebilir.

Eğer hala bulamadıysanız, bulmacanın cevabı aşağıda:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu