Ekonomi

Kentsel dönüşüm uygulaması başlıyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentteki yapı stokunun tamamen yenilenmesi için başlattığı çalışmada, kentsel dönüşümün uygulanacağı 8 bölgede çalışma başlatıldı.

Düzce Belediyesi, yüzde 75-80 civarında yeni yapı stoğu bulunan kentin tamamının yenilenmesi için fizibilite çalışmalarına başladı. Başkan Faruk Özlü’nün her platformda dile getirdiği deprem yönetmeliğine harfiyen uyan yatay mimariye dayalı belediyecilik anlayışı için verdiği talimatlar sahaya yansıdı.

23 Kasım Düzce depremiyle değeri bir kez daha ortaya çıkan yeni yapı stoku ve bu eksende yapılması gereken kentsel dönüşüm konusunda sahaya inen Düzce Belediyesi ekipleri, 8 yılda incelemelerine başladı. bölgeler.

Yeni yapı stokunun yüzde 75-80’in ortasında yüzde yüze çıkarılması için yapılacak çalışma öncesi Ağa, Akpınar, Beyciler, Çamköy, Camikebir, Cedidiye, Şerefiye ve Kültür Mahallelerinin her iki mahalleden de ilk görüntüleri çekildi. zemin ve insansız hava araçları ile.

Ekipler tarafından yapılacak detaylı incelemelerin ardından hazırlanacak yol haritasına göre, bölge bazında kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanacak. – DÜZCE

buyukcekmecehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu