Haber

Karlıova’da karla mücadele çalışması sona erdi

Karlıova’da karla birlikte uğraş çalışması sona erdi

BİNGÖL – Yaklaşık bir aydır günde ortalama 100 tır karın taşındığı Karlıova ilçesinde karla mücadele çalışmalarında sona gelindi.

Şubat ayının ilk gününden bu yana kar yağışıyla mücadele eden Karlıova Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını tamamladı. İlçe dışında farklı noktalara günde ortalama 100 tır kar taşınırken, ana cadde ve caddelerde kar yağışı görülmedi. 2 Şubat’tan bu yana belediye gruplarının yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Karlıova Belediye Başkan Yardımcısı Sadri Bingöl, ulaşımda herhangi bir engelin olmadığını belirtti.

Başkan Yardımcısı Sadri Bingöl, “Bildiğiniz gibi ilçemizde kar yağışları zamanla yoğunluk gösterebiliyor. Zaman zaman yoğun kar yağışı, tipi nedeniyle ilçemizde ana yollar, caddeler ve merkezi yerler kapanacak. Bizler olarak Karlıova Belediyesi olarak 2 Şubat itibariyle ilçe merkezindeki ana faaliyetlerine başladık.Kar küreme araçlarımız ve iş makinalarımızla cadde ve yollarda oluşan karı ilçe dışındaki farklı alanlara taşıdık. Taşıma işlemleri yaklaşık 1 aydır.Bugüne kadar ortalama 100 TIR’a yakın karı taşıdık.Bugün itibari ile başlattığımız kar taşıma işlemlerini tamamladık.”İlçemizde yağan yoğun karı vatandaşlarımız faydalansın diye dışarıya taşıdık. zulme uğramaz. Bugün itibariyle ilçemizde artık karın engel olmadığı bir durum yok. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yemlerini rahatlıkla taşıyabilecekleri bir alan oluşturmaya çalıştık. Amacımız hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamak. kolaylık sağlamak için” dedi.

gaziemir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu