Haber

Kahramanmaraş’ta yine deprem mi bekleniyor? Maraş’ta bir deprem daha olur mu?

Kahramanmaraş Türkiye’de tekrar deprem bekleniyor mu? Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika daha da ağırlaşıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 544’e, yaralı sayısı ise 26 bin 721’e yükseldi. Peki Maraş’ta yine deprem bekleniyor mu? Maraş’ta bir deprem daha olur mu? Detaylar burada…

KAHRAMANMARAŞ’TA YENİDEN DEPREM BEKLENİYOR MU?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve merkez üssü büyük tahribata yol açan depremi 3 gün önce sosyal medya hesabından duyuran ‘deprem peygamberi’ lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, 13-14 Şubat tarihlerini bir görsel yayınlayarak dikkat çekti.

13-14 ŞUBAT TARİHLERİNE DİKKAT

Hoogerbeets, açıklamasının devamında Türkiye’de 5-6 büyüklüğünde artçı sarsıntıların devam edeceğini belirterek, “10 Şubat’ta sismik dalgalar bekliyorum. Ama şiddetli olmayacağını tahmin ediyorum. Ay geometrisinin şubat arasında oluştuğunu görüyoruz. 13-14 Şubat ortası bu biraz daha kritik olabilir” dedi.

7.6 DEPREM İÇİN DE UYARILDI

Kahramanmaraş depremini önceden bilen Hoogerbeets, 7.6 büyüklüğündeki deprem öncesi “Kuvvetli sarsıntılar devam edecek” uyarısında bulundu. Bu uyarının hemen ardından Kahramanmaraş’ta 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

haberyildizeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu