Haber

İzmit Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’nde kaldırılan parkın yerine yeni park yapacak.

İzmit Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’nde Barut ve Ceyda sokaklarının birleştiği noktada bulunan ve geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla kaldırılan parkı Onay Caddesi’ne daha güvenli ve konforlu bir biçimde yapacak.

İzmit Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’ndeki çocuk parkını mahkeme kararıyla bir süre önce kaldırdı. Bölgede yıllar önce yapılan parkı arsa hissedarlarından birinin itirazı üzerine kaldıran İzmit Belediyesi ekipleri, aynı bölgenin biraz ilerisinde Onay Caddesi’ne daha sadık ve konforlu yeni bir park yapacak. vatandaş mağdur olmasın.

Yeşilova Mahallesi Muhtarı Ali Filiz ile İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Serdar Başyiğit, söz konusu parkın en kısa sürede vatandaşların hizmetine açılacağını belirtti. Muhtar Filiz dedi ki:

“Bir süre önce Milli Eğitim’in bulunduğu Yeşilova Mahallemizde yıllar önce yapılmış bir park vardı. Milli Eğitim olduğu için herkese makul paylar verildi. 100’e yakın hissedarı var. bu bölgede park olduğu için mahkemeye sevk edildi.Mahkeme sonucunda parkın kaldırılmasına karar verildi.Biz belediye ile görüşerek vatandaşların zarar görmemesi için bu kararı durdurduk.Ardından bir yazı daha geldi. Buradan kaldırdığımız parkı ileride yeşil alanımıza yapmaya karar verdik.Bu konuda gerekli çalışmalar yapıldı.Çalışmalar sonucunda herhangi bir mağduriyetin olmadığını tespit ettik. daha hoş bir biçimde inşa edilecek. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden en kısa sürede parkımızı İzmit’e kazandıracağız.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

pinarbasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu