Haber

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında ‘Aref’ Hareketliliği! Yeteneklerini Borsada mı Kullandı?

Yeteneklisin yarışmasında ünlenen Aref Ghafouri, yaptığı sihirlerle herkesi şaşırttı. Borsaya giren Aref’in satın aldığı hisselerin katlanarak artması üzerine İstanbul Menkul Kıymetler Borsası harekete geçti.

Türkiye onu Acun Ilıcalı’nın kanalında açtığı Yetenek Sen yarışmasıyla tanımıştı.

Sihir gösterileri oldukça sıra dışı olduğu için Aref’in korkutucu bir yanı da vardı.

TV100’den Meltem Kaya’nın haberine göre; Borsada hisse satın alan Aref dikkatleri üzerine çekti. Aldığı hisse çok daha pahalı olunca İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na takıldı.

Borsa İstanbul, illüzyonistler Aref Ghafouri ve Eren Çayır hakkında yatırımcı bazında işlem yapma kararı aldı.

BİST’te süreç gören ve kısa sürede katlanarak artan Avrupa Yatırım Holding’in payında iki ismin işlem yaptığı belirlendi.

Borsa İstanbul şu açıklamalarda bulundu:

“Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarda Uygulanacak Gözetim Tedbirlerine İlişkin Yönerge’nin 5. maddesi çerçevesinde Avrupa Yatırım Holding A.Ş. (AVHOL) Pay Piyasası, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemlerinden dolayı Aref Ghafouri ve Eren Çayır isimli yatırımcıların Borsa İstanbul Pay Senedi’ndeki emir ve işlemlerine ilişkin 22/06/2023 tarihinden itibaren bir ay vadeli. Pazar. İşlem Yasağı’, ‘Brüt Takas’ ve ‘İnternet Üzerinden Emir İletiminin Kısıtlanması’ tedbirleri uygulanacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu