Haber

İstanbul Havalimanı’nda 427 kilo metamfetamin ele geçirildi

Güney Amerika’dan Asya ülkelerine gönderilmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen iki hava kargo sevkiyatında Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince 427 kilo metamfetamin ele geçirildi.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından yasa dışı uyuşturucu madde kaçakçılığı ve kaçakçılığı faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen risk analizi çalışmaları sonucunda Güney Amerika’dan Asya ülkelerine transit olarak İstanbul Havalimanı’na gelen 2 adet hava kargo sevkiyatının riskli olduğu değerlendirildi. İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü NARKOKİM ekipleri, söz konusu mevkileri narkotik dedektör köpekleri ile denetledi. Köpekler her iki kargoya da tepki gösterdi. Bunun üzerine ekipmanlarla birlikte detaylı incelemesi yapılan kargo gönderilerindeki hava kompresörleri ve odun kesme makinesinin içerisine gizlenmiş toplam 427 kilogram metamfetamin ele geçirildi. Uyuşturucu ele geçirilirken, soruşturma sürüyor.

BAKAN BOLAT’TAN TEBRİKLER

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Birimleri tarafından İstanbul Havalimanı Kargo Bölümü’nde yürütülen operasyonda Güney Amerika’dan ve yurt dışına transit olarak gönderilen iki kargoda toplam 427 kilogram uyuşturucu metamfetamin ele geçirildi. Operasyonda emeği geçen değerli meslektaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Teşkilatımız milletimizin ve tüm insanlığın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu