Ekonomi

İstanbul Fintech Week, 3000’den fazla ziyaretçi ağırladı

105 konuşmacının katıldığı ve 65 oturumun yapıldığı İstanbul Fintech Week bu yıl üç bin ziyaretçiyi aştı.

Türkiye girişimcilik ekosisteminin öne çıkan kategorilerinden biri olan fintek sektöründeki paydaşları 5. kez bir araya getiren İstanbul Fintech Week (IFW) sona erdi. 16-17 Nisan’da Türkiye’den ve dünyadan finansal teknoloji odağında çalışan önemli isimleri “Yakınsama: Web2’nin finans dünyasında Web3 ile buluştuğu yer” temasıyla buluşturdu.

Gate.io’nun ana sponsorluğu ve isim sponsorluğuyla gerçekleştirilen ve 3 bini aşkın katılımcı 65 oturumda Web2’den Web3’e geçişin finansı nasıl etkileyeceğini tartıştı.

Gate.io’nun piyasadaki en eski borsalardan biri olarak hem regülasyonda yaşanan dönüşümlere hem de 2022’de görülen büyük güven krizine tanık olduğunu vurgulayan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Blokzinciri ve Web3’e güvenin yeniden inşası için öncüsü olduğumuz Rezerv Kanıtı raporlarımızın sonuncusu, Gate.io’nun rezervlerinin 6 milyar doları aştığını, rezerv fazlasının ise 820 milyon dolar olduğunu gösterdi. ‘Kriptoya açılan kapı’ mottosuyla 2013’ten bu yana her yıl güçlenerek büyüyen Gate.io olarak, güncel teknolojilerin doğrulama ve güven konusundaki potansiyelinden yararlanıyoruz. Sağladığımız şeffaflık, Gate.io’yu onlarca ülkede milyonlarca bireysel ve kurumsal kullanıcıya hizmet veren bir kripto borsası ve Web3 teknolojisi şirketi yapıyor. Paranın olduğu her yerde denetlemenin, düzenin, kuralların ve şeffaflığın olması gerektiğine inanıyoruz. Zira hesap verebilirliğin tek yolu bu. Gate.io’da ileriye dönük her adım, kullanıcı güvenliğini ön planda tutarak atılıyor ve bu güvenliğimizi, ürünlerimizi ve kriptoya erişilebilirliğimizi sürekli olarak geliştirme misyonumuzun bir sonucu” dedi.

(EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu