Haber

Irak Türkmen Cephesi eski Güvenlik Şefi bombalı saldırıda öldü

Irak Türkmen Cephesi (ITC) eski Güvenlik Departmanı Lideri Ahmet Tahir, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.

Tahir’in Kerkük’teki evinin önünde park halinde bulunan aracına bombalı saldırının düzenlendiği saldırıyla ilgili açıklama yapan ITC Lideri Hasan Turan, olayı şiddetle kınadı.

Turan yaptığı açıklamada, “Türkmen Cephesi Emniyet Müdürlüğü’nde görevli emekli subay Ahmet Tahir şehit düşerek Türkmen şehitler konvoyuna katıldı. Şehidimiz azmi ve sadakatiyle davamıza büyük hizmetler yaptı. Böylesine önemli bir değeri kaybetmek Bu hassas süreçte kişilik, toplumumuzu derinden etkiler.” sözlerine yer verdi.

Başbakan ve Silahlı Kuvvetler Komutanı Muhammed Şiya Sudani’ye seslenen Turan, “korkakça” ve “hain” olarak nitelendirdiği terör saldırısının bir an önce ortaya çıkarılmasını ve faillerin yakalanmasını istedi.

“Irak Türklerinin bu bölgede rahat yaşayamadığının göstergesidir”

ITC eski Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Irak Türkmen Cephesi eski emniyet amiri Ahmet Tahir’in şehadetinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. teröristler tarafından hedef alınması, Irak Türklerinin bu bölgede rahat yaşayamadığının bir göstergesidir.” değerlendirmesini yaptı.

Tahir Ahmet için ITC’nin Kerkük’teki Genel Merkezinde cenaze töreni düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu