Haber

Hollanda polisi: Rehineler serbest bırakıldı, şüpheli gözaltına alındı

Hollanda’nın doğusundaki Ede’de bir gece kulübünde rehin alınan kişilerin serbest kaldığı, olayla bağlantılı olarak kar maskeli bir kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Hollanda polisinin açıklamasında, “Son rehine de serbest bırakıldı. Bir kişi gözaltına alındı. Şu anda daha fazla bilgi paylaşamayız” denildi. Olay yerindeki gazeteciler de elleri havada bir şekilde gece kulübünden çıkan kişinin polis tarafından gözaltına alınarak polis aracına bindirildiğini teyit etti.

‘TERÖRİST SAİKLERE İŞARET EDEN BİR EMARE YOK’

Polis, konuya ilişkin yaptığı ilk açıklamasında, olay yerine yakın evlerin tahliye edildiği bilgisini vermişti. Açıklamada, olayda ‘terörist saiklere işaret eden herhangi bir emare bulunmadığı’ ifade edilmişti. Sosyal medya üzerinden yapılan polis açıklamasında, olay yerine pek çok özel polis biriminin gönderildiği belirtilirken, Hollanda polisi, daha sonra yaptığı açıklamada, üç rehinenin serbest bırakıldığını, olayın sürdüğünü duyurmuştu.

Hollanda basınına yansıyan haberlerde, silahlı bir kişinin çok sayıda kişiyi rehin aldığı ve üzerindeki bombayı patlatma tehdidinde bulunduğu ifade edilmişti. Bölgedeki muhabirler de üç çalışanın elleri başlarının üzerinde, olay yerinden uzaklaştığını aktarmıştı.

‘UZAKTAN KUMANDALI ROBOT VE BOMBA İMHA EKİPLERİ OLAY YERİNDE’

Rehine ihbarı üzerine bölgedeki 150 ev tahliye edilmiş ve halktan bölgeden uzak durmaları istenmişti. Hollanda’nın Telegraaf isimli ulusal gazetesi, ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberinde, üzerinde silah ve patlayıcılar olan bir erkeğin ‘Café Petticoat Ede’ isimli dans ve gece kulübünde çok sayıda kişiyi rehin aldığı bilgisini aktarmıştı. Kaç kişinin rehin alındığı hakkında ise kesin bir bilgi paylaşılmamıştı.

NOS yayın kuruluşu da uzaktan kumandalı bir robotun olay yerinde olduğunu, bunun yanı sıra bomba imha ekipleri ile koruyucu kıyafetli polislerin de bölgede bulunduğunu kaydetmişti. Demiryolları işletmecisi NS, Ede ile olan tüm tren seferlerini iptal etti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu