Haber

‘Hakemler örgütlü olabilir’ diyen Abdurrahman Arıcı, PFDK’ya sevk edildi.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe’nin 8 yıldır şampiyon olamamasında hakemlerin etkisi hakkında bir oran veremem ama hakem hatalarından kaynaklanmayabilir.”TFF, sözlerini kullanan Arıcı hakkında karar aldı.

PFDK’ya gönderildi

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın, hakem ve diğer maç görevlilerinin yanı sıra sportmenlik karşıtı hareketle ilgili sözleri nedeniyle PFDK’ya sevk edildiğini duyurdu.

“Bazı hakemler organize olabilir”

Türkiye’deki tüm hakemlerin Fenerbahçe’ye karşı örgütlenmesinin mümkün olmadığını belirten Abdurrahman Arıcı, şunları söyledi:

“Bazı hakemler organize olmuş olabilir. Aynı takım için bu kadar çok hata olduğu için soru işaretleri oluşuyor. İstanbulspor maçında hatalar oldu. Penaltılar ve gol olmadı. Gol pozisyonunda kaleci, eğer olursa oyuncunun üzerine gidiyor. Faul var kaleci yapıyor ama gol iptal oluyor. Bu bir organizasyonun kararı. Karar mı diye sorarsanız bir şey diyemem. Bunlar üst üste olunca insan düşünüyor.”

“Ali Koç’un iddialarını çürütmeleri gerekiyor”

MHK Lideri Lale Orta’nın Koç’un tezlerine yanıt vermesi gerektiğini söyleyen Abdurrahman Arıcı, şu açıklamayı yaptı:

“Karagümrük maçında Valencia’nın pozisyonu da penaltı olarak değerlendirilmedi. Bu hatalar bir araya gelince Ali Koç’ta doğruluk payı var diyebilirsiniz. Hakem hatası ama kulüp başkanı bunları bir araya getiriyor. Sistematikse bir şey diyemezsin.Gerekli açıklamaları yapması lazım.Lale orta pozisyonlarla ilgili açıklamalar yapıyor.Kendi hakemlerini savunması lazım.Ali Koç’un iddialarını çürütmeleri lazım.”

emirgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu