Ekonomi

Dördüncü kapalı pazar yerinin temel atma töreni ise Başakşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

Başakşehir Belediyesi dördüncü kapalı çarşısı olan Fenertepe Stand ve Fuar Alanı’nın temelini attı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 22 bin metrekare alana sahip Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı tamamlandığında konforlu alışveriş ve ticaretin yeni merkezi olacağını söyledi.

Mevsimsel hava koşullarından etkilenmeyen, çağdaş mimarisi ve ticaret alanlarıyla göz dolduran Başakpazar, Pazartürk ve Kayaşehir’in ardından ilçenin dördüncü kapalı çarşısı olan Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çoşkun, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu ve ilçe sakinleri katıldı.

“Her metrekaresini özenle planladık”

Törende konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir halkının hayatına değer katan yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini vurguladı. Başakşehirlilerin her şeyin en güzeline, en güzeline layık olduğunu belirten Lider Kartoğlu, “Komşularımız adına son derece mutluyum. Bugün de şehrimize muhteşem bir eser daha kazandırmanın heyecan ve gururunu yaşıyorum. Başakşehir komşularımıza AVM konforunu yaşatan üç kapalı çarşı Hava şartlarından etkilenmeyen, modern mimarisi ve ticari alanlarıyla göz dolduran kapalı pazarlarımıza bir yenisini daha ekleyeceğiz. Her metrekareyi en ince ayrıntısına kadar düşündük.” sözlerini kullandı.

2024 yılının ilk yarısında hizmete girecek.

22 bin metrekare alana sahip olacak yeni kapalı çarşıda iki katta gıda ve dokuma bölümlerinin bulunacağının altını çizen Lider Kartoğlu, “Modern çarşıda 6 ticari bölüm ve 232- otopark, çok amaçlı salon ve 800 kişilik mescit bulunmaktadır. Biz de engelleyeceğiz.” söz konusu. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu