Ekonomi

DOGE’nin işlem hacmi arttıkça fiyat sabit kalıyor

Investing.com – dogecointicaret hacmi son günlerde yeni bir rekor seviyeye yükseldi, ancak DOGE fiyatı bu ay sakinliğini koruyor.

Mayıs ayının son haftasında DOGE’nin işlem hacmi 1 milyonu aştı. Süreç hacimlerindeki artış devam ederken, hafta sonu hacim 2 milyona ulaşarak yeni bir rekor kırdı. DOGEPiyasada işlem hacminde görülen keskin artış, Dogecoin’i hacim olarak Bitcoin’in 14 yıllık geçmişini geride bırakan ilk kripto para birimi haline de getirdi.

Dogecoin süreçlerini takip eden DogeWhaleAlert adlı Twitter hesabının paylaşımlarına göre, günümüzde DOGE transferleri yüksek bir oranla devam ediyor. Son olarak DOGE 45.2 milyon dolar değerinde yaklaşık 620 milyon dolar transfer edildi. İki isimsiz cüzdanın ortasında gerçekleşen bu işlemlerin kaynağının ABD merkezli ticaret platformu Robinhood olduğu yönünde söylentiler yükselmeye başladı.

DogeWhaleAlert, son zamanlarda Robinhood’s dogecoin varlıklarının azalmaya başladığını bildirdi. Kripto platformu, toplam DOGE arzının yaklaşık %24’ünü elinde tutarken, bu varlıklar platform kullanıcıları adına bir yılı aşkın süredir rezervlerde tutuluyor. Geçen haftaki raporlara göre Robinhood platformundan 5 milyarı aşkın DOGE transferi gerçekleştirildi.

Öte yandan platformdan çıkan DOGE’nin nereye aktarıldığı ise bilinmiyor. Bu transferlerle ilgili iki varsayıma odaklanırken ilki, büyük yatırımcıların varlıklarını dış cüzdanlarına çekmeleri ve bu süreçlerin platformun iç süreçleri doğrultusunda şekillenmesidir.

Dogecoin piyasası geçtiğimiz haftadan bu yana işlem hacmi açısından hareketlilik görürken, DOGE fiyatındaki hareketsizlik dikkat çekiyor. Kripto para biriminin fiyatını değerlendiren analistler, mevcut sakinliğin tek yönde keskin bir hareketle bozulabileceğini söylüyor.

kankaen son fiyat

DOGE fiyatı, bu yılın Şubat ve Nisan aylarında olmak üzere iki kez 0,1 $ sınırında zirve yaptı. Nisan ayındaki son zirvesinden düzeltme aşamasına giren kripto para, bu süreçte yaklaşık %30’luk bir kayıpla 0,068 dolara geriledi ve ardından ortalama 0,072 dolar civarında yatay hareket etmeye başladı.

Mayıs ayı boyunca yatay seyreden DOGE, bu yıl gördüğü taban seviyelerinden Ocak ayında %40, Mart ayında ise %60 artış kaydetti. DOGE bugün 0,073 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte kısmen %1,2 arttı.

Author: Günay Caymaz

puturge-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu