Haber

DİTİB, Almanya’da evsiz ve ihtiyaç sahiplerine sıcak çorba dağıttı

Almanya’da Türk-İslam Din İşleri Birliği (DİTİB) Berlin Eyalet Kadınlar Birliği evsiz ve ihtiyaç sahiplerine sıcak çorba ikram etti.

Berlin DİTİB Kadın Devlet Sendikası Başkanı Sebile Uyanık, “Herkese sıcak çorba” sloganıyla Berlin’deki Herrmannplatz Meydanı ve çevresinde sokakta yaşayanlar ve ihtiyaç sahiplerine sıcak çorba dağıtıldığını söyledi.

Uyanık, kış ayları geldiğinde evsizlere sıcak çorba ve yemek ikram ettiklerini, insanları biraz da olsa keyifli hale getirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Berlin DİTİB Eyalet Sendika Lideri Yakup Ayar da toplumda farkındalık yaratmak ve toplumsal sorunlara dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Gönüllere dokunmak için düzenlediğimiz etkinlikten 200’den fazla ihtiyaç sahibi faydalandı.” söz konusu.

İslam Peygamberi’nin “Komşusu açken uyuyan bizden değildir” sözünü hatırlatarak, “Bu sözler İslam’ın toplumsal yönünü ortaya koymaktadır. Kutsal dinimiz İslam, fakire yardım etmeyi emreder, yetimler, yaşlılar, kısacası yardıma muhtaç herkes.Bizler de “Din, dil, ırk ayrımı yapmadan insani duygularımızı öne çıkararak insani görevimizi yerine getirdik. Evsizlerle bire bir görüştük, dertlerini, dertlerini dinledik.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu