Haber

CHP Milletvekili: Jandarma’ya Seçim Sonuçlarını Sözlü Bildirmesi Talimatı Verildi

KERİM UĞUR

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Güvenlik teşkilatında YSK’nin hukuka aykırı olarak oluşturduğu paralelde seçim kurulu bilgilerinin ve sandık kurulu bilgilerinin GAMER üzerinden toplanmasını istediler. Şimdi jandarmaya benzer bir şey veriyor. Bu tür bilgiler” jandarma teşkilatından geldi rastgele yazılı bir emir almadık ama sözlü olarak seçim sonuçlarını bize iletin diyor…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İçişleri Bakanlığı’nda paralel seçim takip sistemi kurulduğunu açıkladı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da jandarmaya seçim sonuçlarını sözlü olarak bildirmesi talimatı verildiği bilgisini aldıklarını açıkladı. Bakan, ANKA HaberlerAjansına şunları söyledi:

“HİÇBİR ZAMAN BİLGİ GÖNDERMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ, GÖREVİNİZ KUTUDA GÜVENLİK VE OLASILIĞI SAĞLAMAKTIR”

“Emniyette GAMER üzerinden seçim konseyi bilgilerini ve sandık kurulu bilgilerini toplamak istediler ve hukuka aykırı bir şekilde paralel YSK oluşturdular. Şimdi jandarmaya emsal teşkil eden bir şey oldu. Böyle bir bilgi jandarmadan geldi. Bize bir bilgi ulaşmadı. rastgele yazılmış sıra ama sözlü olarak seçim sonuçlarını almadık malumunuz jandarma taşrada görevli jandarmanın güvenliğinde böyle bir görevi yok hem jandarmamıza hemde emniyetimize sesleniyorum .Asla veri göndermek zorunda değilsiniz.Sizin göreviniz sandıkta asayiş ve düzeni sağlamaktır.Bu konu İçişleri Bakanlığının yetkisindedir.Asayiş ve asayiş,nüfus ve vatandaşlık işleri İçişleri Bakanlığının yetkisindedir. , ve mülki idare.Cumhurbaşkanı’nın 1 No’lu kararnamesine göre. Asla bilgi göndermeyin, yarın hukuka aykırı bir emir nedeniyle bunun için yasal sorumluluk altına girebilirsiniz. O yüzden buradan veri göndermemeleri konusunda kendilerini uyarıyorum, YSK toplayacak ve durumu açıklayacaktır. bilgi.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu