Haber

Bodrum’da yaz aylarında yaşanan su kesintisi vatandaşlardan tepkiye neden oluyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaz aylarında suların kesilmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Hatlarda bazı faylar, yırtıklar ve düzensiz su kullanımı nedeniyle ilçede bölgesel su kesintileri yaşanıyor.

Kesintilerin yaşandığı bölgelerden Çırkan Mahallesi Muhtarı Coşkun Ünlü, su tankeriyle vatandaşlara su dağıtıyor.

Geçtiğimiz yıllarda aynı şekilde su dağıtımı yapan Ünlü, yaptığı açıklamada, yıllardır devam eden bu sorunun yetkililer tarafından çözülmesi gerektiğini söyledi.

Bölgede yaşayanların mağdur olduğunu kaydeden Ünlü, şunları söyledi:

“Barajlarda suyumuz yok demeleri bahane. İşi bilen işçi yok. Su patlamalarının akabinde o kadar çok su akıyor ki anlatamam. Bu oluyor. Yarımada genelinde vasıfsız insanlar çalıştığı ve işi bilmeyenler çalıştığı için patlamalarda sağlam personel yoktu.Bir çok kez püskürmeler oldu.Bodrum’da ciddi bir sıkıntı var.Bu su israf ediliyor milletin suya ihtiyacı var bu sorunun çözülmesi lazım ben kendim dağıtmaya çalışıyorum milletten biz size hizmet edeceğiz diye oy istedik bu analizlerin bulunması lazım Büyükşehir Belediyesinin çözmesi lazım Belde belediyelerinin yeniden kurulmasını istiyoruz.”

Mahalleye gelen su tankerinden su alan bazı mahalle sakinleri de yaz aylarında yaşanan su sıkıntısına tepki gösterdi.

Bu arada bazı vatandaşlar içme sularını evlerinin banyo ve tuvaletlerinde varillerde depoluyor.

MUSKİ’den açıklama

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (MUSKİ) yapılan açıklamada, barajlardaki su seviyesinin önceki yıllara göre önemli ölçüde düşük seviyede kaldığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Kullanım miktarı her yıl önceki yıllara göre artıyor. Bu yıl ilde bir önceki yıla göre yüzde 25’lik bir artış oldu. DSİ hatlarında sürekli kopmalar oluyor ve hatlar nedeniyle hatlar sürekli boşalıyor. hatların tekrar doldurulması için ciddi zamanlar gerekiyor ve bu da uzun süreli kesintilere neden oluyor. DSİ’den yeterli içme suyu tahsisi mümkün değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu