Haber

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu İle Olmayacak Bir İşi Başardık

İncirliova’da birçok mahallenin yolunu 13 kilometre kısaltan çalışmaya devam ediliyor. Mahalleliler yapılan yatırımın hayatlarını kolaylaştırdığını söyledi

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu bir hayali daha gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri grupları tarafından İncirliova İkizdere Cılımbız’a yapılan yeni yolla birçok mahallelerin yolu 13 kilometre kısalıyor. Yapılan çalışmayla mahallelerdeki vatandaşların zeytin ve incir bahçelerine ulaşımı kolaylaşacak. Muhtarlar ve mahalleliler yolun kısalmasından ötürü memnuniyetlerini tabir ederken, ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte topraklarının pahasının de arttığını söyledi.

Oldukça sıkıntı bir yerde çalışma yürütüldüğünü söz eden İkizdere Mahallesi Muhtarı Şahin Erol “Mahallemizdeki vatandaşlarımızın topraklarının yüzde 70’i Cılımbız bölgesinde. Mahallemden 30 hane de o bölgede yaşıyor. Topraklarımıza ulaşmakta büyük meşakkat yaşıyorduk. Yağmur yağdığında sular yükseldiği için topraklarımıza geçemiyorduk. Hasret Liderimize hususla ilgili talepte bulunmuştuk. Büyükşehir Belediyemiz burada yaklaşık sekiz aydır çalışma yürütüyor. Menfezlerimiz yapıldı, yol düzgünleştirme çalışması devam ediyor. Vatandaşlarımız çok şad. Buradaki topraklarımızın ulaşımı yalnızca traktörlerle sağlanıyordu, artık ise arabayla gidebileceğiz. Burada yaşayan vatandaşlarımız da rahat bir nefes aldı. Bu yol yapıldığı için vatandaşlarımızın hayatı kolaylaştığı üzere karları da artacak. Ayrıyeten bu yol Palamut ve Arpadere mahallelerinin yollarını 13 kilometre kısaltacak. Ömür uzunluğu kamuya hizmet eden bir yol olacak. Vatandaşlarımız bu yolu bir hayal olarak görüyordu, artık gerçeği gördüler. Liderimiz Hasret Çerçioğlu ile olmayacak bir işi başardık. Hasret Lider bir hayalin fazlasını gerçekleştirdi” halinde konuştu.

Arpadere Muhtarı Barlas: Hasret Liderimiz olmazı başardı

Arpadere Mahallesi Muhtarı Nihat Barlas ise “Cılımbız yolunun açılması mahallelilerimiz açısından büyük bir velinimet. İkizdere Barajı yapılmadan evvel mahallemin İncirliova’ya uzaklığı 17 kilometreydi. Barajın yapılmasıyla 28 kilometreye çıktı. Artık bu yolla birlikte uzaklık 15 kilometreye düşecek. Bunun yanında mahallemizin yerleri pahalandı. Vatandaşlarımız yağmur yağdığında buraya gelip bu toprakları işleyemiyordu. Artık yol geniş, her şey hoş oldu. Herkes arabasıyla yerine gelebiliyor. Bunun büyük bir katma bedeli var. Yolun kısalmış olması hem ekonomik olarak, hem de acil durumlar için epey yeterli oldu. Bu yol Tire ile İncirliova ortasını da kısaltıyor. Bu yolun İncirliova’nın ekonomik hayatına da yararının olacağını düşünüyorum. Hasret Liderimiz olmazı başardı. Hasret Lider başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Vatandaşlar epey memnun

Karagözler Mahallesi’nden Mustafa Can “Bu arazileri iyi biliyorum. Şu anda harika bir yol yapılmış. Yapanlardan ve yaptıranlardan Allah razı olsun. Bu yol 28 kilometreden 15 kilometreye düştü. Bu büyük bir tasarruf demek. Bunun yanında arazilerin değeri arttı. Bir afet durumunda hızlıca ulaşılabilecek. Yoldan çok memnun kaldık” sözlerini kullandı.

Yol üzerindeki topraklarını işleyen Arpadere Mahallesi’nden Hüseyin Dinçer “Önceden ulaşım çok zordu. Öncesinde sadece traktörle gelip gidebiliyorduk. Şimdi otomobille gelmeye başladık” formunda konuşurken bir öteki çiftçi Arpadere Mahallesi’nden Hasan Ali Dinçer ise “Yolumuz güzel oldu. Arazilerimizin değeri arttı. Yolumuz kısaldı. Yolumuz bir geliş-gidişte 25 kilometre kısalmış oldu. Topuklu Efemize çok teşekkür ederiz. Mahallelilerimiz de çok memnun. İncirliova’ya ulaşım için 100 lira yerine 50 liralık yakıt harcayacağız. Bizim bütçemize çok faydalı oldu” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu