Haber

Ali Koç: Önemli bir 3 puan kaybettik ama dünyanın sonu değil

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig18.haftada sahada karşı karşıya geldi. galatasaray3-0’lık skorla mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından sarı lacivertlilerin lideri Ali Koç, basına açıklamalarda bulundu.

Önder Koç, beklenmedik bir yenilgi olduğunu söyledi. “Herkes çok motiveydi. Tribünlerin ne kadar motive olduğunu görebilirsiniz. Hayranlarımızdan özür dileriz. Beklentileri çok yüksekti, olmadı. Futbolda bunlar var. Çok ama çok iyi başladık ve yine yokuş aşağı gittik. Onu toplayacak olan aynı kişilerdir. 3 puandan başka bir şey değil. Burada bu puana alışık değiliz. Yenildiğinde bu puanlar yoktu. Galatasaray’a en ağır mağlubiyetleri tattırdığımız dönemlerde şampiyon olamadık. Bu açıdan hayranlarımıza özür dilemek için daha kat edecekleri çok yol olduğunu, umutlarını kaybetmemeleri ve birlik olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. Oynadığımız futbol yetmedi. Bize yakışan bir futbol değildi. Futbolda bunlar var. Bir derbi mağlubiyeti daha fazla etki yaratabilirdi, öyle de oldu. Dönemin bitmesine daha çok var. Biz şampiyon olacağız. Dönemler inişli çıkışlı olabilir. Bize yakışan bir durum değil ama geçiyoruz. Diğerleri değişken grafikler gösterebilir. Daha birkaç hafta öncesine kadar Fenerbahçe’nin şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu söyleyen bir futbolcu takımının bugün buraya geldiğimizde de aynı hoca, aynı kadro olması bizim umutlarımızı bir nebze olsun olumsuz etkiledi. Bu vesileyle yeni bir sayfa açılacak, eski günlere dönüp kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.dedi.

“3 önemli puan kaybettik ama dünyanın sonu değil”

Sarı lacivertlilerin performansının artacağının altını çizen Lider Koç, şunları kaydetti: “Koçtan teknik konuklar isteyin. Lider yaptığı iyiliklerden ve günahlardan sorumludur. Bir düşüş vardır ama her düşüşün de bir yükselişi vardır. Çok değerli bir 3 puan kaybettik ama dünyanın sonu değil. Rakibimize göre genel şampiyonaya baktığımızda, genel şampiyonluk rakiplerimize istatistiksel olarak baktığımızda sayılar, oyunbazlık, ezici galibiyetler hep bizden yana oldu. 4-0 kazanırsanız veya 2-1 kazanırsanız 3 puan alırsınız. Hayranlarımızdan bir kez daha özür dilerim. Rahat etsinler. Nasıl getirdiysek bundan sonra takım düz yolda olacak.”sözlerini kullandı.

“Transfer haberlerinin performansımızla ilgisi yok”

Ali Koç, çok sayıda futbolcunun gruptan ayrılacağı haberlerinin performansı etkilemediğini düşündüğünü belirterek, “5 sezon nasıl transfer olduğumuzu biliyorsunuz. Gidip gelirken yoğurdumuz var. Bize birçok isim verildi. Biz bunların hiçbiriyle ilgilenmiyoruz. Biz şu veya bu bizi ilgilendirmez diye bir açıklama yapmadık. Transfer haberleriyle performansımızdaki düşüşün paralel olduğunu düşünmüyorum.”açıklama yaptı.

‘4 puan fark nedir, daha 19 hafta var’

Fenerbahçe’nin şampiyon olacağını belirten Ali Koç, şu sözleri verdi:

“4 puanın farkı ne, daha 19 hafta var. Hatırlayın burada ne galibiyetler alındı, şampiyonluk gelmedi. Onun için göreceğiz köprünün altından çok sular akacak. Kolay gelsin.” Yeterince günde konuşmak, kötü günde konuşmak gerekir. Takımımıza ve teknik direktörümüze güveniyorum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, harika bir atmosferde başladılar. “Bugün bir miyopluk yaşadık. Eski günlere dönmek bizim elimizde. 1-2 hafta sonra eski methiyelerimizi söylediğimiz Fenerbahçe geri dönecek.”

‘Dünyanın sonu değil’

Fenerbahçe’nin büyük derbilerde daha etkisiz oynadığı yönünde sorulan Koç, şöyle konuştu: “Türkiye derbilerine bakarsanız bu yılki gibi görünüyor ama unutmayın ki Avrupa maçlarında da top derbi seviyesinde oynandı. Üzerinde fazla durmamak lazım, önemli bir rakibe karşı 3 önemli puan kaybettik ama dünyanın sonu değil. Takıma güveniyorum. Taraftarlardan da inanmalarını rica ediyorum. Kendilerine bu atmosferi oluşturdukları için bir kez daha teşekkür ediyorum”cevabı verdi.

Ali Koç, müsabakada kaleci Altay’a yönelik protestonun sorulması üzerine şunları söyledi: “Bu gece bu konu hakkında yorum yapmayacağım”terimleri kullandı.

haber-bala.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu