Haber

AK Parti’li Aydemir, başörtüsü için anayasal güvence önerisine herkesten destek istedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, hangi partiden olursa olsun herkesin başörtüsünün anayasal güvence altına alınması için zemin hazırlamasını talep ederek, “Açmazlarsa özgürlükler konusunda samimiyetleri yoktur” dedi. görüşünü bildirdi.

Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İçişleri, Sağlık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlıklarının 2023 bütçelerinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldüğünü hatırlattı.

Aydemir, başarılı çalışmalar yürüten üç bakanlığın 2023 seçimlerinden sonra daha keyifli işler yapacağını belirtti.

Başörtüsüne anayasal güvence getiren yasa tasarısının dün TBMM Başkanlığı’na sunulduğunu hatırlatan Aydemir, “Meclisten beklentimiz, parti ayrımı gözetmeksizin herkesin başörtüsüne anayasal güvence getirilmesine destek vermesidir. ‘t, bu ileriye dönük olumsuz bir hesap tuttukları anlamına geliyor.” dedi.

Milletin bu süreci dikkatle takip etmesi gerektiğini belirten Aydemir, “Şu anda dindar olan, başını örten, işine peçeyle giden insanlar bilsinler ki yarın fırsat bulsalar ve bu anayasa değişikliğini onaylamazlar. olumsuz bir durum gösterebilirler.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu