Haber

AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkanı Adayı Ali Tombaş kimdir?

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda, partilerin adayları tek tek açıklanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine Murat Kurum’u aday gösteren AK Parti’nin Sultanbeyli Belediye Başkanı adayı ise Ali Tombaş oldu.

ALİ TOMBAŞ KİMDİR?

Ali Tombaş 1973 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğdu. İlköğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Ünye İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde aldı. Kendi şirketinde ticari faaliyetlerde bulunarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarına katkıları 1992 yılında Ünye İmam Hatip Lisesi Ulusal Gençlik Vakfı Öğrenci Temsilcisi olarak başladı. Sonraki yıllarda birçok dernek ve vakıfta görev yaptı ve 2014-2018 yılları arasında Ensar Vakfı Sultanbeyli Şube Başkanlığı görevini yürüttü. Siyasi kariyerine 1994 yılında Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı olarak başladı. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana çeşitli görevlerde bulunmuş, Sultanbeyli Ahmet Yesevi İlçe Mahalle İdare Meclisi Üyeliği, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Üyeliği gibi değerli görevlerde bulunmuştur. 2008 yılında yapılan AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türbeş, 2018 yılına kadar AK Parti Sultanbeyli İlçe Yönetim Kurulu’nda çeşitli birimlerin başkanlığını yaptı. Ali Tombaş evli ve iki çocuk babasıdır. AK Parti Sultanbeyli 6. Olağan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına seçildi, AK Parti Sultanbeyli 7. Olağan İlçe Kongresinde ise yeniden İlçe Başkanı seçildi. 2024 Yerel Yönetim Seçimlerinde AK Parti tarafından Sultanbeyli İlçesi’nden aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu