Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: 14 Mayıs 2023 Türkiye için milat olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: “14 Mayıs 2023 Türkiye için milat olacak”

ANKARA – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “14 Mayıs 2023 Türkiye için milat olacak” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı genel seçimi ve 28. Milletvekili Seçimi için TRT’de propaganda konuşması yaptı. Kurtulmuş, 14 Mayıs seçimini 1950 seçimlerine benzeterek, “Türkiye bir seçime gidiyor. Biliyorsunuz 14 Mayıs Türk siyasi tarihi açısından son derece önemli bir dönüm noktasıdır. Merhum Menderes ve ona destek veren, “Milletin sözü yeter” sloganı altında birleşerek tek parti yönetimini geride bıraktı. Türkiye’de çok partili siyasi hayat hızla sağlandı. Geliyoruz” dedi.

İktidarları döneminde önemli işlere imza atıldığını belirten Kurtulmuş, “Türkiye bu 73 yıllık süreçte çok yol kat etti. Türkiye’ye hizmet eden milli siyasi anlayışın başkanları Menderes, Özal, Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. Rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz.Üstelik son 21 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK Parti liderliğinde olağanüstü büyük hizmetler ve eserler ortaya koyan Türkiye, yaygın bir kalkınma ile karşı karşıya kaldı. doğudan batıya her yerden. Bir taraf çalışma ve hizmet politikasının sonuçlarını gördü” dedi.

Seçimin sadece bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, “14 Mayıs 2023 Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Türkiye bir 14 Mayıs seçimine daha gidiyor. 14 Mayıs 2023 Türkiye için milat olacaktır. Bir sonraki seçim kimin cumhurbaşkanı olacağından öte, Türkiye için bir yön ve bir taraftır. Atama bir seçimdir.”

Bazı sıkıntıların olduğunu bildiklerini ifade eden Kurtulmuş, “Zorlukların farkındayız. Bunları çözmek için gayret gösteriyoruz. Vatandaşımızın alım gücünü artırmak için her türlü tedbiri aldığımızın altını çizmek isterim. Ekonominin iki temel kuralından asla vazgeçmeyeceğiz: Türkiye büyüyecek, kalkınacak ve Türkiye demokrasiden asla taviz vermeyecek.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu